Chirurgia plastyczna

Jeżeli jest coś w Twojej urodzie co Ci przeszkadza, co powoduje, że wstydzisz się rozebrać na plaży, czy po prostu powoduje, że czujesz się szarą myszką, nie czekaj tylko przyjdź do nas!

Twarz

Oferowane zabiegi:

Plastyka powiek
od 6 500 zł
Korekta nosa
od 14 400 zł
Korekta uszu
7 300 zł
Lifting twarzy i szyi
22 600 zł
Lipotransfer
od 3 900 zł

Piersi

Oferowane zabiegi:

Powiększenie piersi
od 22 200 zł
Redukcja piersi
od 22 000 zł
Podniesienie piersi
od 20 300 zł
Korekta zdrowej piersi
od 3 700 zł
Rekonstrukcja piersi
od 6 200 zł
Korekta i rekonstrukcja brodawek
od 7 200 zł
Lipotransfer piersi
od 3 700 zł

Ciało

Oferowane zabiegi:

Plastyka brzucha
od 21 500 zł
Liposukcja
od 12 000 zł
Plastyka ud/ ramion
16 700 / 14 300 zł
Implanty pośladków lub łydek
od 15 200 zł
Plastyka warg sromowych
od 7 200 zł
Korekta blizn i wycięcie zmian skórnych
od 2500 zł

Piękna po ciąży

Oferowane zabiegi:

Podniesienie piersi
od 20 300 zł
Plastyka brzucha
od 21 500 zł
Liposukcja
od 12 000 zł
Plastyka warg sromowych
od 7 200 zł
Opinie pacjentek

dr n. med. Michał Piotrowiak

Specjalista chirurgi plastycznej i rekonstrukcyjnej

(233 opine)

Doktor Michał Piotrowiak ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Bydgoszczy w 2003 roku.Pan Doktor jako pierwszy w kraju otworzył specjalizację z chirurgii plastycznej w trybie zgodnym z wymogami UE i jako pierwszy planowo ją ukończył.

Doktor Piotrowiak w mediach:

O doktorze Piotrowiaku

Doktor Michał Piotrowiak ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Bydgoszczy w 2003 roku. Staż podyplomowy…

Czytaj więcej

Wykonywane zabiegi

Wyszukaj zabiegu spośród ponad 20 specjalizacji w tym chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i kosmetologii.

Szukaj zabiegu

Finansowanie zabiegów

Skorzystaj z atrakcyjnych płatności ratalnych.

Czytaj więcej
Jak przebiega zabieg chirurgii plastycznej?
Konsultacja

Poznanie sytuacji pacjentki. Rozmowa o oczekiwaniach. Istnieje możliwość uczestniczenia w konsultacji osoby bliskiej (np. męża). Wszystkie zalecenia są w Karcie Zaleceń którą otrzymuje się po konsultacji.

Badania i wybranie terminu

Wszystkie niezbędne badania można wykonać na miejscu w ciągu 2 godzin. Interpretacja wyników odbywa się online. Terminy uzgadnia recepcja w oparciu o kalendarz Kliniki.

Przyjęcie do Kliniki

Przyjęcie do Kliniki, wywiad pielęgniarski i anestezjologiczny oraz ponowne omówienie oczekiwań.

Zabieg

Znieczulenie, zabieg. Standardowy czas zabiegu w zależności od usługi podawany jest na konsultacji.

Po zabiegu

Obserwacja w Klinice – czas pobytu zależny od rodzaju znieczulenia. Standardowy czas pobytu w klinice po zabiegu to 1-2 dni, brak konieczności pozostania po zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Wypis.

Pełna aktywność

Wszelkie informacje omawiane są podczas konsultacji. W sekcji FAQ znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, w tym po jakim czasie można w pełni wrócić do każdej aktywności.

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna zajmuje się poprawianiem niedoskonałości i defektów ciała wpływających nie tylko na estetykę wyglądu, lecz także stan zdrowia Pacjenta. Niedoskonałości te są najczęściej efektem upływu czasu, przebytych chorób, wypadków czy wad wrodzonych. W zależności od podłoża problemu mówimy o operacjach estetycznych lub rekonstrukcyjnych.

Operacje plastyczne przestają być tematem tabu, a nasza społeczna świadomość w tym zakresie stale rośnie. Zabiegi chirurgii plastycznej nie są już powszechnie postrzegane jako zachcianka, a realna szansa na poprawę zdrowia fizycznego, a także psychicznego. Wzrost zainteresowania chirurgią plastyczną skutkuje jednak sporym wyzwaniem dla lekarzy. Część pacjentów ma tendencję do wyolbrzymiania drobnych kompleksów. Zadaniem chirurga plastycznego jest więc rzetelna ocena skali problemu.

Każda operacja plastyczna musi być poprzedzona dogłębną konsultacją. Konieczne jest określenie oczekiwań Pacjenta i zestawienie ich z możliwymi do uzyskania efektami.

Konsultacja chirurgiem plastycznym – kiedy?

Największą przesłanką do wizyty u specjalisty chirurgii plastycznej jest niezadowolenie z naszego wyglądu lub dolegliwości zdrowotne spowodowane defektem. Dolegliwości te mogą dotyczyć zarówno sfery fizycznej, jak i psychicznej.

Najczęściej zgłaszane problemy

Opadające powieki

Opadająca powieka to nadmiar skóry, która utraciła swoją jędrność. Najczęściej dzieje się tak w wyniku procesu starzenia. Kolagen i elastyna wydzielane są w coraz mniejszych ilościach, więc skóra staje się wiotka i ciężka. Problem opadających powiek może mieć również podłoże genetyczne i pojawiać się u dzieci i młodzieży.

Opadające powieki to głównie defekt estetyczny, postarzający optycznie twarz i nadający jej zmęczonego wyglądu. Często pojawia się również asymetria, którą ciężko zasłonić makijażem. Należy jednak wspomnieć, że nadmiar opadającej skóry może wpływać także na komfort widzenia i wymagać od Pacjenta dodatkowego wysiłku.

Rozwiązaniem jest zabieg plastyki powiek. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i zwykle trwa około godzinę. Jeszcze tego samego dnia Pacjent może wrócić do domu.

Skrzywiona przegroda nosowa

Przegroda nosowa to blaszka chrzęstno-kostna dzieląca nos na dwie jamy. Jej skrzywienie następuje zazwyczaj w wyniku wady wrodzonej lub przebytego urazu. Skrzywiona przegroda nosowa może stanowić problem natury estetycznej, ale również powodować problemy zdrowotne, takie jak trudności z oddychaniem, przewlekły katar, infekcje zatok i uszu, chrapanie czy bezdech senny.

Operacja prostowania przegrody nosowej wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym (czasem miejscowym) i trwa zazwyczaj do godziny. Rekonwalescencja nie powinna zająć dłużej niż kilkanaście dni, jednak przez kilka tygodni należy się powstrzymać od wysiłku fizycznego i szczególnie uważać na nos.

Odstające uszy

Najczęstszą przyczyną odstających uszu jest nieprawidłowo wykształcony element ucha nazywany grobelką lub przerost małżowiny usznej. Odstające małżowiny uszne (czasem tylko jedna) są powodem kompleksu u wielu osób. Tego typu efekt próbuje się zazwyczaj ukryć pod odpowiednią fryzurą, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Im wcześniej zabieg zostanie wykonany, tym lepsze będą efekty. Najlepiej przeprowadzić go w wieku dziecięcym, kiedy chrząstka jest jeszcze bardzo elastyczna, a samo ucho jeszcze się w pełni nie ukształtowało.

Zabieg korekty uszu jest stosunkowo prosty i trwa zazwyczaj około 30-60 minut. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, rzadko w znieczuleniu ogólnym. Rekonwalescencja przebiega szybko – kilka do kilkunastu dni. By zabezpieczyć efekty, zaleca się noszenie opaski ochronnej przez ok. 6 tygodni.

Zabieg plastyki uszu, otoplastyka, może obejmować korektę wad wrodzonych, np. rekonstrukcje niewykształconej małżowiny usznej, lub odbudowę ucha po urazie.

Małe piersi

Dla wielu kobiet mały biust, jego asymetria lub wiotkość stanowią duży kompleks, którego nie są w stanie zaakceptować. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to najczęściej zgłaszany problem w gabinetach chirurgów plastycznych.

Kwalifikacja do zabiegu musi zostać poprzedzona konsultacją, podczas której specjalista nie tylko ocenia stan piersi i dopasowuje najlepsze rozwiązania, ale przede wszystkim poinformuje pacjentkę o możliwych do osiągnięcia efektach. Ze względu na różnice anatomiczne, osiągnięcie identycznego rezultatu, jak u innej osoby, najczęściej nie jest możliwe.

Operacja powiększenia piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym i polega na wszczepieniu implantów – okrągłych lub anatomicznych – o ustalonym wcześniej rozmiarze. Rekonwalescencja trwa nawet kilka tygodni i zakłada ograniczenie aktywności fizycznej oraz noszenie specjalistycznego biustonosza.

Zbyt duże piersi

O ile problem małego biustu to problem natury estetycznej i psychicznej, tak zbyt duży biust może powodować bóle i zwyrodnienia kręgosłupa oraz utrudniać codzienną aktywność.

Zabieg zmniejszenia piersi polega na redukcji tkanki gruczołowej i nadmiaru skóry oraz podniesieniu samej piersi. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka po zabiegu dostaje biustonosz, który powinna nosić przez minimum 6 tygodni. Po około dwóch tygodniach Pacjentka wraca do pełni sił, nie zaleca się jednak jeszcze przez kilka tygodni unoszenia ramion i podnoszenia ciężarów.

Wiotka i obwisła skóra

Nasza skóra wciąż się zmienia. Jest oczywiście podatna na upływ czasu, ale także zmiany wagi czy przebyte ciąże, przez co traci na jędrności i elastyczności. Jeśli kondycja skóry stanowi dla nas problem estetyczny lub utrudnia nam swobodne poruszanie się, z pomocą przyjdzie chirurg plastyczny.

W zależności od lokalizacji wiotkiej skóry wykonuje się takie zabiegi, jak plastyka brzucha, plastyka ramion i ud czy lifting twarzy i szyi. Każdy z nich różni się czasem trwania, długością rekonwalescencji i zaleceniami. Wszystkie jednak przynoszą Pacjentowi znaczną ulgę.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Klinika chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Centrum Medycznym Mediklinika skupia specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Jesteśmy najdłużej działającą prywatną kliniką w Szczecinie i zaufały nam w tym czasie tysiące Pacjentów. Stawiamy przede wszystkim na życzliwość, empatię i rozmowę z każdym Pacjentem. Posiadamy najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne i zabiegowe oraz wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę medyczną, która jest do Twojej dyspozycji na każdym etapie leczenia.

Zdrowe podejście

Jesteś na stronie najdłużej działającej w Szczecinie prywatnej kliniki obejmującej kilkanaście różnych specjalności.