Osoby z otyłością, częściej niż osoby z prawidłową masą ciała są narażone na pojawienie się tzw. chorób dietozależnych, m.in. takich jak cukrzyca, zespół metaboliczny, insulinooporność, dna moczanowa,choroby układu krążenia. Nawet gdy otyłość nie jest główną przyczyną choroby, udowodniono, że zmniejszenie masy ciała wpływa pozytywnie na efekty leczenia w/w chorób. Dieta to nie tylko odchudzanie.W wielu chorobach zmiana sposobu odżywiania może spowolnić oraz zahamować ich rozwój.
Dietoterapia jest jedną z naturalnych metod powrotu do zdrowia. Polecana jest przy schorzeniach układu pokarmowego (zaparcia,refluks),chorobach zapalnych jelit,wątroby,nerek,zaburzeniach lipidowych,celiakii i wielu innych schorzeniach.
Nasza oferta skierowana jest dla osób, pragnących poprawić swoją sylwetkę, stan zdrowia oraz sposób odżywiania. W szczególności do dietetyka powinny zgłosić się osoby zmagające się z:
Ponadto:
Trwa zazwyczaj ok. 45-50 minut. W tym czasie dietetyk przeprowadza szczegółowy wywiad, na podstawie którego określa błędy żywieniowe. Pyta o preferencje smakowe, współistniejące choroby,wcześniej stosowane diety, rozkład dnia oraz aktywność fizyczną. Podczas spotkania wykonywany jest pomiar masy i wysokości ciała. Dodatkowo wykonywana jest elektroniczna analiza składu ciała profesjonalnym analizatorem medycznym firmy Tanita. Pomaga on określić poziom tkanki tłuszczowej,mięśni,kości,wody wewnątrzkomórkowej oraz podstawową przemianę materii i wiek metaboliczny. Umożliwia monitorowanie postępów w odchudzaniu. Po wizycie pacjent otrzymuje indywidualne zalecenia żywieniowe.
Zalecana jest po ok. 2-3 tygodniach stosowania diety.
Podczas wizyty kontrolnej wykonuje się:
Dr n med. Agata Jankowska roku 2000 ukończenie studiów na wydziale lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Już od czasu studiów swoje zainteresowania skupiała wokół pediatrii. Od 3 roku studiów członek kółka pediatrycznego. Współautorka wielu prac i publikacji dotyczących endokrynologii wieku rozwojowego.
W 2005r obrona pracy doktorskiej dotyczącej cukrzycy typu 1 i jej powikłań u dzieci i młodzieży, a w 2007r uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii.
W latach 2008 – 2014 pracowała jako pediatra w Szpitalu Bellevue na Tenerifie. 2017 r. – ukończona specjalizacja z neonatologii.
Aktualnie asystent Kliniki Patologii Noworodka PUM w Szczecinie.
Jesteś na stronie najdłużej działającej w Szczecinie prywatnej kliniki obejmującej kilkanaście różnych specjalności.