Historia Medikliniki

Historia od chwili powstania Medikliniki

Od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć nową jakość na szczecińskim rynku usług medycznych. Zarówno osoby odwiedzające okolicę z daleka, jak i okoliczni mieszkańcy, stali się z czasem coraz bardziej wymagający. Wyszliśmy im naprzeciw, otwierając w 2005 roku nowoczesny gabinet położony w samym sercu Szczecina. Niektórzy fachowcy pracują tu od samego początku, tworząc z nami unikalny klimat tego miejsca.

Historia okolicy kliniki

Mediklinika mieści się w zabytkowym budynku, który kilka lat temu przeszedł generalny remont. Pozostawiono jednak historyczne elementy tradycyjne dla tego regionu. Obok charakterystycznej wieżyczki i dekorów z czerwonej cegły, szczególne wrażenie na odwiedzających robi przepastna klatka schodowa naszej kliniki z drewnianymi schodami w centralnym miejscu.

Dookoła znajdziesz też inne ciekawe zabytki związane z historią, jak np.”ostatnie drewniane wille Szczecina” przy ul. Mickiewicza 1 i 2. Willowy charakter zabudowy całej ulicy nadaje szczególny klimat otoczeniu Medikliniki, jakiego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Zdrowe podejście

Jesteś na stronie najdłużej działającej w Szczecinie prywatnej kliniki obejmującej kilkanaście różnych specjalności.